Pravosudna policija
U okviru Ministarstva pravosuđa, uprave i digitalne transformacije djeluju dvije organizacijski i funkcionalno različite organizacijske jedinice pravosudne policije:
Preduvjet za optimalno funkcioniranje službenika pravosudne policije u zatvorskom sustavu i službenika pravosudne policije koji obavljaju poslove osiguranja pravosudnih tijela su adekvatni uvjeti rada i određena razina standarda službenika, kao i odgovarajuća infrastruktura povezana s njihovim djelokrugom rada.
Ulaganje u poboljšanje uvjeta rada službenika pravosudne policije u zatvorskom sustavu i službenika pravosudne policije koji obavljaju poslove osiguranja pravosudnih tijela pitanje je posvećenosti njihovim profesionalnim standardima, ali i društvene odgovornosti, budući da se djelovanje službenika pravosudne policije odražava na cijelu zajednicu.
Bolji uvjeti rada i podizanje kvalitete profesionalne obuke službenika pravosudne policije, kako onih koji rade u zatvorskom sustavu, tako i onih zaduženih za osiguranje pravosudnih tijela, pridonose učinkovitijem funkcioniranju i pravosudnog i zatvorskog sustava.
Time se povećava razina sigurnosti za sve dionike institucija u kojima djeluju službenici pravosudne policije. U konačnici, to rezultira većim povjerenjem građana u pravosudni i zatvorski sustav te doprinosi višoj kvaliteti života u zajednici.
Ulaganja u materijalno - tehnička sredstva za službenike pravosudne policije u zatvorskom sustavu
Imajući u vidu da je unaprjeđenje nužno na materijalnoj, profesionalnoj i tehničkoj razini, Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije kroz različite aktivnosti konstantno ulaže u usavršavanje službenika pravosudne policije i poboljšanje njihovih uvjeta rada.
U okviru reforme sustava plaća, državnim i javnim službenicima, uključujući službenike pravosudne policije, povećana je plaća i uravnotežen je sustav plaća prema modelu - jednaka plaća za jednak rad. Ovdje se neće zaustaviti nastojanja da se unaprijedi sustav plaća i da pravosudna policija bude zadovoljna svojim statusom.
Kada se radi o ostalim materijalno-tehničkim preduvjetima, odnosno sredstvima (odora i obuća za službenike pravosudne policije, naoružanje, streljivo, zdravstveni pregledi za nove vježbenike pravosudne policije u zatvorskom sustavu i druga tehnička oprema), samo je u 2024. godini uloženo preko 3,8 milijuna eura, dok su za 2025. godinu planirana ukupna sredstva u iznosu od oko 12 milijuna eura, što je znatno veći iznos u odnosu na protekle godine.

U specijalna vozila, koja su također od iznimne važnosti za optimalan rad službenika pravosudne policije, je u 2024. godini uloženo oko 1,8 milijuna eura, dok je za vozila u 2025. godini planirano više od 2,5 milijuna eura.
U 2024. godini, vozni park pravosudne policije proširen je za 41 vozilo za prijevoz osoba lišenih slobode, dok će u 2025. godini biti proširen za dodatnih 29 specijalnih vozila. Isto tako, u 2025. godini planira se nabava specijalnog vozila, autobusa za prijevoz osoba lišenih slobode, prvog vozila takve namjene u Republici Hrvatskoj te dodatnih 30 specijalnih vozila za prijevoz osoba lišenih slobode.
U 2025. godini nastavilo se s ulaganjima u odoru i obuću službenika pravosudne policije, dugo i kratko oružje, streljivo, lisice, video nadzor, bespilotne letjelice za nadzor iz zraka i druga materijalno tehnička sredstva za potrebe kaznenih tijela te je za navedeno osigurano preko pola milijuna eura.
Pojedina ulaganja, primjerice u kratko i dugo naoružanje, su u odnosu na protekle godine znatno porasla, čime je ukupan broj kratkog naoružanja povećan za 50%, a dugo oružje preko 100%.
U pripremi je nekoliko postupaka nabave u vrijednosti od preko četiri milijuna eura koje će se realizirati tijekom godine, a koji se odnose na opremanje službenika pravosudne policije tehničkom opremom kao što su RTG uređaji, radio stanice, uređaji za detekciju mobilnih uređaja, kao i nastavak obnove voznog parka specijalnih vozila.
Ulaganja u infrastrukturu kaznenih tijela
Ulaganja u infrastrukturu kaznenih tijela ključna su za osiguranje učinkovitosti, sigurnosti i profesionalnog standarda rada pravosudne policije. Radno okruženje, uz materijalne uvjete, predstavlja jedan od temeljnih čimbenika za kvalitetno, odgovorno i sigurno obavljanje službenih zadaća. Moderni, funkcionalni i prostorno adekvatni objekti izravno utječu na radnu učinkovitost, psihofizičku stabilnost i profesionalno zadovoljstvo službenika pravosudne policije.
Zatvorski sustav se u Republici Hrvatskoj trenutno suočava s prenapučenošću kaznenih tijela, a dodatan izazov predstavlja aktualna geopolitička situacija koja utječe na pojačane migracije, a s time i povećan broj osoba lišenih slobode zbog počinjenja kaznenog djela protuzakonitog ulaženja, kretanja i boravka u Republici Hrvatskoj.
Stoga su u 2024. godini potpisani ugovori o projektiranju i izgradnji standardiziranih modularnih aneksa u Zatvoru u Varaždinu i Kaznionici u Lipovici - Popovači ukupne vrijednosti 4,6 milijuna eura čime će se poboljšati i povećati smještajni kapaciteti, ali i uvjeti rada zaposlenih u tim tijelima.

Dodatno, u planu je izgradnja triju novih kaznenih tijela koja će službenicima pravosudne policije omogućiti profesionalni razvoj, smanjenje preopterećenosti, primjenu suvremenih sigurnosnih i upravljačkih tehnologija te stvaranje optimalnih uvjeta za obavljanje zahtjevnih zadaća unutar zatvorskog sustava. Strateška ulaganja u infrastrukturu nužna su za jačanje otpornosti zatvorskog sustava, ali i za dugoročnu održivost i humanost kaznenopravnog sustava, u skladu s međunarodnim standardima i temeljnim pravima.
Obrazovanje i usavršavanje službenika pravosudne policije u zatvorskom sustavu
Temeljni tečaj glavna je platforma za osposobljavanje državnih službenika za samostalno obavljanje poslova osiguranja u zatvorskom sustavu i stjecanje uvjeta za polaganje ispita za zvanje pravosudne policije. Svake godine održava se više temeljnih tečajeva na kojima sudjeluje i do 100 vježbenica i vježbenika pravosudne policije.

Potaknuto potrebama pravosudne policije te željom za unaprjeđenjem profesionalne razine službenika, Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije potpisalo je sporazum s Ministarstvom unutarnjih poslova temeljem kojeg se učenici u srednjoj Policijskoj školi „Josip Jović“ školuju za zvanje policajac/policajka za potrebe Uprave za zatvorski sustav i probaciju, pravosudne policije.
Sporazumom se osiguravaju svi uvjeti za učenike, od smještaja, prehrane, udžbenika, radne odore, polaganje vozačkog ispita, pribora i sportske opreme. Učenici primaju i mjesečnu stipendiju u iznosu od 250,00 eura te su osigurani od nesretnog slučaja tijekom trajanja školovanja.
U drugoj polovici 2024. godine s radom je započela prva generacija učenika ove škole te je ukupno 19 učenika raspoređeno na rad u 11 kaznenih tijela Republike Hrvatske, a u ovoj godini se planira ulazak druge generacije učenika, odnosno 16 novih službenika pravosudne policije.
Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije surađuje i s drugim resorima s ciljem pružanja prilike da službenici usavršavanjem i unaprjeđenjem svoga rada ostvare pomak u profesionalizaciji, razvoju i podizanju ugleda pravosudne policije.
U suradnji s Ministarstvom obrane Republike Hrvatske pravosudnoj policiji je omogućen doticaj s najnovijim tehnologijama na području fizičke zaštite (zaštite objekata, štićenih područja kaznenih tijela, opremanje s oružjem prema NATO standardu i drugo), omogućeno je dodatno usavršavanje u specifičnim znanjima, primjerice obuka za vodiče službenih pasa, za specifične situacije u zaštiti osoba te za upravljanje na strategijskoj razini, ali i na području tjelesne spremnosti u vidu stručnog usavršavanja, natjecanja u cilju promoviranja borilačkih sportova i drugih aktivnosti.
Također, u Središtu za strane jezike „Katarina Zrinski“ Ministarstva obrane, službenici pravosudne policije imaju mogućnost izobrazbe na tečaju stranih jezika.
U okviru suradnje s Ministarstvom unutarnjih poslova, osim spomenute mogućnosti srednjoškolskog školovanja, između Uprave za zatvorski sustav i probaciju i Ravnateljstva policije redovito se razmjenjuju obostrano korisni podaci od općeg interesa, provode se zajedničke obuke s Antiterorističkom jedinicom Lučko te se redovito organiziraju zajednička postupanja u poslovima preprate zaštićenih konvoja u osiguranju i sprovođenju visoko rizičnih osoba lišenih slobode.
Tijekom siječnja i veljače 2025. godine 13 službenika pravosudne policije uspješno je završilo Pedagoško instruktivni tečaj za instruktore naoružanja i vještine gađanja, koji je održan u prostorijama Policijske akademije „Prvi hrvatski redarstvenik“, u Zagrebu.
U siječnju 2025. godine, 11 službenika pravosudne policije, iz devet kaznenih tijela, sudjelovalo je na edukaciji za operatere bespilotnih letjelica u Lepoglavi. Službenici su nakon toga upućeni i na tečaj sigurne uporabe zračnog prostora u organizaciji Hrvatske kontrole zračne plovidbe. Ove edukacije provode se u cilju pripreme službenika pravosudne policije za sigurno rukovanje i upravljanje bespilotnim letjelicama za nadzor kaznenih tijela iz zraka.
Brojne su još aktivnosti službenika pravosudne policije koje se skoro na mjesečnoj bazi organiziraju sa svrhom usavršavanja znanja i spremnosti službenika, a time i njihovog profesionalnog rasta.
Službenici pravosudne policije raspoređeni na poslove osiguranja pravosudnih tijela
Unaprjeđenje uvjeta rada i stalno usavršavanje važno je i za službenike koji obavljaju posao osiguranja sudova, državnih odvjetništva i Ministarstva pravosuđa, uprave i digitalne transformacije.
Osim značajnog rasta plaća koji je tijekom reforme sustava plaća u 2024. godini obuhvatio i ove službenike, kontinuirano se ulaže u poboljšanje materijalno tehničkih uvjeta koji se prvenstveno odnose na odore službenika i opremu potrebnu za kvalitetno obavljanje poslova osiguranja. Od prošle godine za ovu namjenu utrošeno je više od 130.000 eura, dok je za 2025. godinu planiran značajno veći iznos i to preko pola milijuna eura.
Za službenike se redovito organiziraju osposobljavanja o načinu obavljanja poslova osiguranja pravosudnih tijela, ispiti za zvanje službenika pravosudne policije, kao i provjere sposobnosti službenika za gađanje iz vatrenog oružja te periodične preglede radi utvrđivanja posebne zdravstvene sposobnosti.
Ulaganja u poboljšanje infrastrukture pravosudnih tijela također su značajan čimbenik kada se radi o kvaliteti radnih uvjeta i okruženja u kojem djeluju službenici osiguranja, stoga se i u ovom pogledu neprestano pronalaze nova rješenja i načini kako bi se svim dionicima osigurali adekvatni standardi. Dodatan iskorak učinit će se i donošenjem prvog Zakona o pravosudnoj policiji i ovlaštenim službenim osobama u zatvorskom sustavu.
Evidentan je napredak u svim segmentima pravosudne policije, od materijalnih prava službenika, popunjenosti radnih mjesta, ulaganja u materijalno-tehničku opremu, širenje i unaprjeđenje infrastrukture, ali i vidljivosti i prepoznatljivosti pravosudne policije.
Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije ostat će predano poboljšanju kvalitete uvjeta rada te jačanju i razvoju svih aspekata pravosudne policije.
- Službenici pravosudne policije u zatvorskom sustavu, koji djeluju na temelju Zakona o izvršavanju kazne zatvora.
- Njihove zadaće obuhvaćaju osiguranje zatvora, osoba i imovine, nadzor zatvorenika, sudjelovanje u provedbi programa izvršavanja kazne uz održavanje unutarnjeg reda i stege, sprovođenje zatvorenika te obavljanje drugih poslova propisanih Zakonom i pripadajućim podzakonskim aktima.
- Službenici pravosudne policije zaduženi za osiguranje pravosudnih ustanova, koji djeluju na temelju Zakona o sudovima.
- Njihove zadaće obuhvaćaju sprječavanje protupravnih radnji usmjerenih protiv osoba, objekata i imovine sudova, sprječavanje unošenja oružja, eksplozivnih naprava i drugih opasnih predmeta te zaštitu od uništenja ili otuđenja sudske imovine.
Preduvjet za optimalno funkcioniranje službenika pravosudne policije u zatvorskom sustavu i službenika pravosudne policije koji obavljaju poslove osiguranja pravosudnih tijela su adekvatni uvjeti rada i određena razina standarda službenika, kao i odgovarajuća infrastruktura povezana s njihovim djelokrugom rada.
Ulaganje u poboljšanje uvjeta rada službenika pravosudne policije u zatvorskom sustavu i službenika pravosudne policije koji obavljaju poslove osiguranja pravosudnih tijela pitanje je posvećenosti njihovim profesionalnim standardima, ali i društvene odgovornosti, budući da se djelovanje službenika pravosudne policije odražava na cijelu zajednicu.
Bolji uvjeti rada i podizanje kvalitete profesionalne obuke službenika pravosudne policije, kako onih koji rade u zatvorskom sustavu, tako i onih zaduženih za osiguranje pravosudnih tijela, pridonose učinkovitijem funkcioniranju i pravosudnog i zatvorskog sustava.
Time se povećava razina sigurnosti za sve dionike institucija u kojima djeluju službenici pravosudne policije. U konačnici, to rezultira većim povjerenjem građana u pravosudni i zatvorski sustav te doprinosi višoj kvaliteti života u zajednici.
Ulaganja u materijalno - tehnička sredstva za službenike pravosudne policije u zatvorskom sustavu
Imajući u vidu da je unaprjeđenje nužno na materijalnoj, profesionalnoj i tehničkoj razini, Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije kroz različite aktivnosti konstantno ulaže u usavršavanje službenika pravosudne policije i poboljšanje njihovih uvjeta rada.
U okviru reforme sustava plaća, državnim i javnim službenicima, uključujući službenike pravosudne policije, povećana je plaća i uravnotežen je sustav plaća prema modelu - jednaka plaća za jednak rad. Ovdje se neće zaustaviti nastojanja da se unaprijedi sustav plaća i da pravosudna policija bude zadovoljna svojim statusom.
Kada se radi o ostalim materijalno-tehničkim preduvjetima, odnosno sredstvima (odora i obuća za službenike pravosudne policije, naoružanje, streljivo, zdravstveni pregledi za nove vježbenike pravosudne policije u zatvorskom sustavu i druga tehnička oprema), samo je u 2024. godini uloženo preko 3,8 milijuna eura, dok su za 2025. godinu planirana ukupna sredstva u iznosu od oko 12 milijuna eura, što je znatno veći iznos u odnosu na protekle godine.

U specijalna vozila, koja su također od iznimne važnosti za optimalan rad službenika pravosudne policije, je u 2024. godini uloženo oko 1,8 milijuna eura, dok je za vozila u 2025. godini planirano više od 2,5 milijuna eura.
U 2024. godini, vozni park pravosudne policije proširen je za 41 vozilo za prijevoz osoba lišenih slobode, dok će u 2025. godini biti proširen za dodatnih 29 specijalnih vozila. Isto tako, u 2025. godini planira se nabava specijalnog vozila, autobusa za prijevoz osoba lišenih slobode, prvog vozila takve namjene u Republici Hrvatskoj te dodatnih 30 specijalnih vozila za prijevoz osoba lišenih slobode.
U 2025. godini nastavilo se s ulaganjima u odoru i obuću službenika pravosudne policije, dugo i kratko oružje, streljivo, lisice, video nadzor, bespilotne letjelice za nadzor iz zraka i druga materijalno tehnička sredstva za potrebe kaznenih tijela te je za navedeno osigurano preko pola milijuna eura.
Pojedina ulaganja, primjerice u kratko i dugo naoružanje, su u odnosu na protekle godine znatno porasla, čime je ukupan broj kratkog naoružanja povećan za 50%, a dugo oružje preko 100%.
U pripremi je nekoliko postupaka nabave u vrijednosti od preko četiri milijuna eura koje će se realizirati tijekom godine, a koji se odnose na opremanje službenika pravosudne policije tehničkom opremom kao što su RTG uređaji, radio stanice, uređaji za detekciju mobilnih uređaja, kao i nastavak obnove voznog parka specijalnih vozila.
Ulaganja u infrastrukturu kaznenih tijela
Ulaganja u infrastrukturu kaznenih tijela ključna su za osiguranje učinkovitosti, sigurnosti i profesionalnog standarda rada pravosudne policije. Radno okruženje, uz materijalne uvjete, predstavlja jedan od temeljnih čimbenika za kvalitetno, odgovorno i sigurno obavljanje službenih zadaća. Moderni, funkcionalni i prostorno adekvatni objekti izravno utječu na radnu učinkovitost, psihofizičku stabilnost i profesionalno zadovoljstvo službenika pravosudne policije.
Zatvorski sustav se u Republici Hrvatskoj trenutno suočava s prenapučenošću kaznenih tijela, a dodatan izazov predstavlja aktualna geopolitička situacija koja utječe na pojačane migracije, a s time i povećan broj osoba lišenih slobode zbog počinjenja kaznenog djela protuzakonitog ulaženja, kretanja i boravka u Republici Hrvatskoj.
Stoga su u 2024. godini potpisani ugovori o projektiranju i izgradnji standardiziranih modularnih aneksa u Zatvoru u Varaždinu i Kaznionici u Lipovici - Popovači ukupne vrijednosti 4,6 milijuna eura čime će se poboljšati i povećati smještajni kapaciteti, ali i uvjeti rada zaposlenih u tim tijelima.

Dodatno, u planu je izgradnja triju novih kaznenih tijela koja će službenicima pravosudne policije omogućiti profesionalni razvoj, smanjenje preopterećenosti, primjenu suvremenih sigurnosnih i upravljačkih tehnologija te stvaranje optimalnih uvjeta za obavljanje zahtjevnih zadaća unutar zatvorskog sustava. Strateška ulaganja u infrastrukturu nužna su za jačanje otpornosti zatvorskog sustava, ali i za dugoročnu održivost i humanost kaznenopravnog sustava, u skladu s međunarodnim standardima i temeljnim pravima.
Obrazovanje i usavršavanje službenika pravosudne policije u zatvorskom sustavu
Temeljni tečaj glavna je platforma za osposobljavanje državnih službenika za samostalno obavljanje poslova osiguranja u zatvorskom sustavu i stjecanje uvjeta za polaganje ispita za zvanje pravosudne policije. Svake godine održava se više temeljnih tečajeva na kojima sudjeluje i do 100 vježbenica i vježbenika pravosudne policije.

Potaknuto potrebama pravosudne policije te željom za unaprjeđenjem profesionalne razine službenika, Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije potpisalo je sporazum s Ministarstvom unutarnjih poslova temeljem kojeg se učenici u srednjoj Policijskoj školi „Josip Jović“ školuju za zvanje policajac/policajka za potrebe Uprave za zatvorski sustav i probaciju, pravosudne policije.
Sporazumom se osiguravaju svi uvjeti za učenike, od smještaja, prehrane, udžbenika, radne odore, polaganje vozačkog ispita, pribora i sportske opreme. Učenici primaju i mjesečnu stipendiju u iznosu od 250,00 eura te su osigurani od nesretnog slučaja tijekom trajanja školovanja.
U drugoj polovici 2024. godine s radom je započela prva generacija učenika ove škole te je ukupno 19 učenika raspoređeno na rad u 11 kaznenih tijela Republike Hrvatske, a u ovoj godini se planira ulazak druge generacije učenika, odnosno 16 novih službenika pravosudne policije.
Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije surađuje i s drugim resorima s ciljem pružanja prilike da službenici usavršavanjem i unaprjeđenjem svoga rada ostvare pomak u profesionalizaciji, razvoju i podizanju ugleda pravosudne policije.
U suradnji s Ministarstvom obrane Republike Hrvatske pravosudnoj policiji je omogućen doticaj s najnovijim tehnologijama na području fizičke zaštite (zaštite objekata, štićenih područja kaznenih tijela, opremanje s oružjem prema NATO standardu i drugo), omogućeno je dodatno usavršavanje u specifičnim znanjima, primjerice obuka za vodiče službenih pasa, za specifične situacije u zaštiti osoba te za upravljanje na strategijskoj razini, ali i na području tjelesne spremnosti u vidu stručnog usavršavanja, natjecanja u cilju promoviranja borilačkih sportova i drugih aktivnosti.
Također, u Središtu za strane jezike „Katarina Zrinski“ Ministarstva obrane, službenici pravosudne policije imaju mogućnost izobrazbe na tečaju stranih jezika.
U okviru suradnje s Ministarstvom unutarnjih poslova, osim spomenute mogućnosti srednjoškolskog školovanja, između Uprave za zatvorski sustav i probaciju i Ravnateljstva policije redovito se razmjenjuju obostrano korisni podaci od općeg interesa, provode se zajedničke obuke s Antiterorističkom jedinicom Lučko te se redovito organiziraju zajednička postupanja u poslovima preprate zaštićenih konvoja u osiguranju i sprovođenju visoko rizičnih osoba lišenih slobode.
Tijekom siječnja i veljače 2025. godine 13 službenika pravosudne policije uspješno je završilo Pedagoško instruktivni tečaj za instruktore naoružanja i vještine gađanja, koji je održan u prostorijama Policijske akademije „Prvi hrvatski redarstvenik“, u Zagrebu.
U siječnju 2025. godine, 11 službenika pravosudne policije, iz devet kaznenih tijela, sudjelovalo je na edukaciji za operatere bespilotnih letjelica u Lepoglavi. Službenici su nakon toga upućeni i na tečaj sigurne uporabe zračnog prostora u organizaciji Hrvatske kontrole zračne plovidbe. Ove edukacije provode se u cilju pripreme službenika pravosudne policije za sigurno rukovanje i upravljanje bespilotnim letjelicama za nadzor kaznenih tijela iz zraka.
Brojne su još aktivnosti službenika pravosudne policije koje se skoro na mjesečnoj bazi organiziraju sa svrhom usavršavanja znanja i spremnosti službenika, a time i njihovog profesionalnog rasta.
Službenici pravosudne policije raspoređeni na poslove osiguranja pravosudnih tijela
Unaprjeđenje uvjeta rada i stalno usavršavanje važno je i za službenike koji obavljaju posao osiguranja sudova, državnih odvjetništva i Ministarstva pravosuđa, uprave i digitalne transformacije.
Osim značajnog rasta plaća koji je tijekom reforme sustava plaća u 2024. godini obuhvatio i ove službenike, kontinuirano se ulaže u poboljšanje materijalno tehničkih uvjeta koji se prvenstveno odnose na odore službenika i opremu potrebnu za kvalitetno obavljanje poslova osiguranja. Od prošle godine za ovu namjenu utrošeno je više od 130.000 eura, dok je za 2025. godinu planiran značajno veći iznos i to preko pola milijuna eura.
Za službenike se redovito organiziraju osposobljavanja o načinu obavljanja poslova osiguranja pravosudnih tijela, ispiti za zvanje službenika pravosudne policije, kao i provjere sposobnosti službenika za gađanje iz vatrenog oružja te periodične preglede radi utvrđivanja posebne zdravstvene sposobnosti.
Ulaganja u poboljšanje infrastrukture pravosudnih tijela također su značajan čimbenik kada se radi o kvaliteti radnih uvjeta i okruženja u kojem djeluju službenici osiguranja, stoga se i u ovom pogledu neprestano pronalaze nova rješenja i načini kako bi se svim dionicima osigurali adekvatni standardi. Dodatan iskorak učinit će se i donošenjem prvog Zakona o pravosudnoj policiji i ovlaštenim službenim osobama u zatvorskom sustavu.
Evidentan je napredak u svim segmentima pravosudne policije, od materijalnih prava službenika, popunjenosti radnih mjesta, ulaganja u materijalno-tehničku opremu, širenje i unaprjeđenje infrastrukture, ali i vidljivosti i prepoznatljivosti pravosudne policije.
Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije ostat će predano poboljšanju kvalitete uvjeta rada te jačanju i razvoju svih aspekata pravosudne policije.